T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Ara

eTwinning projemiz Planet B? kapsamında Küresel Isınma Webinarına katıldık. Fransız ortağımız Collège et Lycée Saint Guilhem tarafından organize edilen webinarda SANAE enstitüsünden Jean Gasse çok bilgilendirici bir sunumla bizleri iklim değişikliği hakkında bilgilendirdi.

Ara

İspanya, Yunanistan, Litvanya ve Türkiye'den liseler olarak oluşturduğumuz bu projede amacımız STEAM ve Leonardo da Vinci'yi ilişkilendirmektir.

Ara

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Bilim Olimpiyatları yarışmalarında 42 öğrencimiz 1. aşamayı geçerek 2. aşama sınavlarına girmeye hak kazandılar.

Ara

Okulumuz Medeniyet ve Değerler Kulübü öğrencilerinden Onur Eren ve  Muhammed Başar isimli öğrencilerimiz 9. Sınıf öğrencilerimize 'Sorumluluk ve Saygı' konulu seminer verdiler.

Kas

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun...

Okulumuzda öğretmenler gününü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu törenle kutladık.

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy ilçesi genelinde bulunan lise öğrencilerine yönelik yapılan mektup yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Günce Çaparkaya ilçe birincisi olmuştur.  Öğrencimiz ödülünü, düzenlenen ilçe töreninde Kadıköy Kaymakamı Sayn Dr. Mustafa ÖZARSLAN'dan almıştır. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Kas

Cumhuriyetimizin mimarı önderimiz Atatürk'ü, ölümünün 83.yıldönümünde okulumuzun konferans salonunda yapılan bir törenle andık. 

Kas

9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak Gezi Kulübü faaliyetleri kapsamında ülkemizdeki tarihi ve coğrafik yerleri yerinde gözlemlemek amacıyla  6-7 Kasım 2021 tarihlerinde İzmir Efes Antik Kenti, Şirince Köyü ve Pamukkale Travertenleri Gezisi düzenlendi.

Kas

Okulumuz mezunlarından Hasan Vural, Boston Scientific STEM (Science Technology Engineering Maths) adına, öğrendiğimize beyin ve kalp teknolojileri üzerine eğitim vermiştir.  Kendisine okulumuz öğrencileri adına teşekkür ediyoruz

Kas

Yazılım Kulübü ve eTwinning projesi Plan(et)B? ekibimiz işbirliğiyle "Code For Environment-Çevre için Kodla" dedik ve Avrupa Kod Haftası kapsamında etkinliğimizi gerçekleştirdik. 

Ekm

Cumhuriyetimizin 98.kuruluş yıldönümü münasebetiyle öğrencilerimiz tarafından hazırlanan program, okulumuzun konferans salonunda sergilendi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, oratoryo ve koronun seslendirdiği marşlarla renkli bir şekilde kutlandı.Bu bağlamda, etkinlikte görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ediyor; bayramınızı bir kez  daha içtenlikle kutluyoruz.

Ekm

12. Sınıf Biyoloji dersi Bitki Biyolojisi ünitesi kapsamında biyoloji zümre öğretmenleri tarafından Sarıyer'de bulunan Atatürk Arboretumuna Gezi düzenlendi.

Ekm

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 7. Bilim ve Fikir Festivali ödülleri sahiplerini buldu. Bu kapsamda okulumuzdan yarışmaya katılan 5 projemizin 5'i de ödül aldı. Fen ve Teknoloji alanında 1.'lik, 2.'lik ödülü ve 2 tane mansiyon ödülü alınırken, Sağlık Bilimleri alanında 1 mansiyon ödülü aldık.

  • Birinci olan proje için öğrencilere 6000TL, danışman öğretmene 3000TL para ödülü,
  • İkinci olan proje için öğrencilere 4000TL, danışman öğretmene 2000TL para ödülü,
  • Mansiyon ödülü alan projeler için öğrencilere 500TL, danışman öğretmene 250TL para ödülü verildi.

Projeleri gerçekleştiren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Mehmet Durmuş, Sezgin Erol, Ferda Kurnaz Karagöz'ü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Ekm