T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Nis

Macaristan'ın Eger kentinde düzenlenen Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'na katılan 4 Türk öğrenci performanslarıyla Avrupa 2'ncisi olarak tarihteki en iyi dereceye imza attı. 11. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı, 31'i Avrupa ülkesi olmak üzere toplamda 57 ülkenin katılımıyla 6-12 Nisan 2022 tarihlerinde Macaristan'ın Eger kentinde düzenlendi.

Öğrencilerimizden Melek Güngör'ün de yer aldığı Türkiye Kız Milli Takımı 11. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda tarihteki en büyük başarıyı elde etti. Öğrencimiz Melek Güngör mücadelede gümüş madalya elde etti. 

Milli takımın başarısında büyük pay sahibi olan öğrencimizi yürekten kutluyoruz.

Öğrencimizin hem akademik olarak destekleyen hem de manevi olarak üç yıldır her zaman yanında olan Matematik Öğretmenlerimiz Ahmet Selim Kerçin, İbrahim Ekinözü ve Ufuk Akcakaya'ya teşekkür ediyoruz.

Daha nice başarılara...

 

 

Nis

eTwinning projemiz Plan(et)B? kapsamında Fransa ülke genelinde okullar arası düzenlenen Three-Weeks Challenge etkinliğine İtalya, Fransa, İspanya ve Yunanistan'dan öğrencilerle birlikte katıldık. Çevre dostu çalışmalara katılarak ekolojik farkındalığımızı artırdık. 

Youtube Kanalımızda Yayınlanan Videomuz:

Nis

Matematik ve Zeka Oyunları Kulübü'nün düzenlediği Mangala Turnuvası sonuçlandı. İpek Hava İlğan ve Ayça Aslan adlı öğrencilerimizin koordinesinde gerçekleştirilen yarışmada ilk üç derece şu şekilde oldu.

 

1. Ahmet Batu Yıldırım 

2. Sümeyye Tarkan 

3. Ahmet Buğra Arslan

 

Katılan, organize eden tüm öğrencilerimize ve kulüp öğretmenimiz Ahmet Selim Kerçin'e teşekkür ederiz. 

Mrt

İafl Geleneksel Satranç Turnuvamız 72 öğrencimizin katılımıyla yapıldı.

Mrt

Okulumuz spor kulübü tarafından düzenlenen okul içi Masatenisi turnuvamız 01-17 Mart 2022 tarihleri arasında 44 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşti. 

Mrt

Matematik zümremiz, okulumuzda lise öğrencileri için bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz matematik yarışmasının kapsamını genişleterek genç yaşta matematik eğilimini arttırmak amacıyla ortaokul öğrencilerine  yönelik de bir matematik yarışması düzenleme kararı aldı. 

Mrt

A Milli Takım Olimpiyat Hazırlık kadrosunda yer alan öğrencimiz Ece Aleyna Öztürk'ün de içinde yer aldığı takım, 14-19 Şubat 2022'de Slovanya/Lasko'da düzenlenen 2022 Salon Avrupa Şampiyonası Olimpik Yay Genç Bayanlar Kategorisinde takım olarak 4'üncü oldular.

Öğrencimizi tebrik ederiz.

Mrt

KGL Contest – Kanguru Uluslararası İngilizce Dil Yarışması'na katılan 20 öğrencimizin 9'u birinci aşamayı başarıyla tamamlayarak ikinci aşamaya katılmaya hak kazanmıştır. 

KGL Uluslararası Dil Yarışması 30'dan fazla ülkede uygulanan ve hızla büyüyen bir Dil Yarışmasıdır. Öğrencilere diğer ülkelerde akranlarıyla iletişime geçme ve uluslararası sertifikalar edinme fırsatı sunan yarışmanın Final etabı her yıl farklı bir Avrupa ülkesinde yapılmaktadır.

İkinci aşamada öğrencilerimize başarılar dileriz.

Mrt

Çanakkale savaşının 107.yıldönümünde hem şehitlerimizi andık hem de bu büyük zaferimizi kutladık.

Mrt

Çanakkale Zaferimizin 107. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığımızın misafiri olarak ülkemize gelen Azerbaycanlı konuklarımızı okulumuzda ağırladık.   

Mrt

İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nden Asya Bölge Sergisinde Büyük Başarı!

TÜBİTAK Proje Sergisi Asya Bölgesinde yazılım alanında bölge birincisi ve bölge ikincisi olurken, teknolojik tasarım alanında da bölge birincisi olduk.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder Ankara yolunda öğrencilerimize başarılar dileriz.

Mrt

TÜBİTAK Bölge Sergisine kabul alan 6 projemizle İstanbul'un en fazla proje üreten  okulu olduk. Aynı zamanda 4 ilden oluşan Asya Bölgelsinde kabul edilen proje sayısına göre birinciyiz. Emek sahibi öğrencilerimizi ve mesai kavramı gözemeyen öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyoruz.

Ankara yolunda başarılar İAFL!

Mrt

14 Mart 2022'de, İAFL Kültür Merkezi'nde, İstiklal Marşı'nın milli marş oluşunun 101. yılını coşkuyla kutladık. Tören açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okul orkestrası tarafından canlı çalınması ve söylenmesiyle başladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmanın ardından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve edebî kişiliğini anlatan video izlendi. Mehmet Akif Ersoy'un "Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak" şiiri okunduktan sonra 12 Mart ve Mehmet Akif Oratoryosu ile program sona erdi.

Törende emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz, milli şairimizi saygı ve rahmetle anıyoruz

Mrt

YKS Hazırlık sürecinde 12.sınıf öğrencilerimize, YKS'ye Hazırlık ve Motivasyon Semineri düzenledik. Katkılarından dolayı Dr. Ömer Faruk Öndağ'a teşekkür ederiz.

Mrt

eTwinning projemiz Leonardo'S TEAM kapsamında Leonardo da Vinci'nin Mancınık (Catapult) tasarımından yola çıkarak kendi tasarımlarımızı yaptık. İAFL olarak 5 ayrı grupta farklı tasarımlar üreten öğrencilerimiz aynı zamanda İspanya, Yunanistan ve Litvanya'dan öğrencilerle çalışmlaarını paylaştılar. Öğrenerek eğlendiğimiz doğrudur.