T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuzda 04.03.2022 cuma günü saat 11.30'da Kadıköy Kaymakamımız Sayın Dr. Mustafa ÖZARSLAN'ın da katılımıyla öğrencilerimizde depreme hazırlık, deprem anı ve tahliye toplanma bilinci geliştirmek amacıyla AFAD koordinesinde tüm ülkemizde eş zamanlı olarak deprem tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

Şbt

Erasmus+ kapsamında Fransa'dan proje ortağımız Lycee Saint-Guilhem okulundan öğretmenler 22-24 Şubat tarihlerinde okulumuzu ziyaret ettiler. 16-20 Mayıs tarihlerinde İspanya ve Fransa'dan öğrencilerle okulumuzda gerçekleştireceğimiz Erasmus+ Öğrenci Değişimi etkinlik planlamalarını gerçekleştirdik. Toplantılarımıza İspanya'dan ortağımız çevrim içi katılarak etkinlik planlamalarına dahil oldu. Öğrencilerimiz misafir öğretmenlere okulumuzu tanıttı, çeşitli dersleri gözlemleme şansı yakalayarak okulumuzla ilgili çalışmalarda bulundular.

Şbt

Okulumuz Robotik Kulübü tarafından bir Eğitim Akademisi düzenlenecektir.  Akademide "Kuantum Fiziğine Giriş, Neden Sinema?, Blockchain ve Kriptoparalar, NFT'ler ve Metaverse" olmak üzere dört başlık olacaktır. Form üzerinden veya afişteki QR kodu okutarak kayıt olabilirsiniz.

Not: Kayıt için form doldurmak zorunludur. Akademi kontenjanı sınırlıdır.

İlgili bilgiler formda yer almaktadır.

Ock

TÜBİTAK Bilim olimpiyatlarında matematik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar alanında toplam 9 öğrencimiz 2'inci aşamaya geçerek Kış Kampı ve Takım Seçme Sınavına katılmaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizden dördü gümüş madalya, dördü ise bronz madalya almıştır.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenmlerimizi tebrik eder, öğrencilerimize sonraki aşama sınavlarında başarılar dileriz.

Ock

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası 1371 sporcunun katılımı ile Konya Selçuklu Kongre Merkezinde 7-18 yaş aralığında 24 kategoride gerçekleştirilmiştir.  Öğrencimiz Seha  Çalışkan 15 yaş genel kategorisinde 7 maç sonucunda almış olduğu 6 puan ile Türkiye 2.'si olup milli takıma girmeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz 2022 Kasım ayında ülkemizde yapılacak Avrupa yaş gruplarında ülkemizi temsil edecektir. Kendisine başarılar dileriz.

Ock

Öğrencilerimizden Ece Aleyna ÖZTÜRK  Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen 2022 Salon Milli Takım Seçme Yarışmasında Türkiye 1.'si olmuştur. Öğrencimiz şubat ayında Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir.

Öğrencimizi tebrik eder, Avrupa Şamsiyonasında başarılar dileriz.

Ock

İstanbul Atatürk Fen Lisesi olarak, yeni yıla yeni umutlarla başlamak için zeytin ve limon fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Umutlarımızla birlikte yeşersinler...

Ock

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi kapsamında organize edilen İstanbul Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni gerçekleşti. Törende okulumuzdan toplamda 14 öğrencimiz madalya aldı.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ara

eTwinning projemiz Planet B? kapsamında Küresel Isınma Webinarına katıldık. Fransız ortağımız Collège et Lycée Saint Guilhem tarafından organize edilen webinarda SANAE enstitüsünden Jean Gasse çok bilgilendirici bir sunumla bizleri iklim değişikliği hakkında bilgilendirdi.

Ara

İspanya, Yunanistan, Litvanya ve Türkiye'den liseler olarak oluşturduğumuz bu projede amacımız STEAM ve Leonardo da Vinci'yi ilişkilendirmektir.

Ara

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Bilim Olimpiyatları yarışmalarında 42 öğrencimiz 1. aşamayı geçerek 2. aşama sınavlarına girmeye hak kazandılar.

Ara

Okulumuz Medeniyet ve Değerler Kulübü öğrencilerinden Onur Eren ve  Muhammed Başar isimli öğrencilerimiz 9. Sınıf öğrencilerimize 'Sorumluluk ve Saygı' konulu seminer verdiler.

Kas

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun...

Okulumuzda öğretmenler gününü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu törenle kutladık.

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy ilçesi genelinde bulunan lise öğrencilerine yönelik yapılan mektup yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Günce Çaparkaya ilçe birincisi olmuştur.  Öğrencimiz ödülünü, düzenlenen ilçe töreninde Kadıköy Kaymakamı Sayn Dr. Mustafa ÖZARSLAN'dan almıştır. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Kas

Cumhuriyetimizin mimarı önderimiz Atatürk'ü, ölümünün 83.yıldönümünde okulumuzun konferans salonunda yapılan bir törenle andık.