T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

May

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 1.Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışmasına okulumuz öğrencilerinden Elif Okumuş ve Elif Özkasapoğlu "Hindi Kemiğinden Biyouyumlu Kemik Dokusu" konusu ile faydalı model alanından başvuru yapmıştır. 

Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Nis

23 Nisan, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir. Türk Milleti, büyük bir azimle sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesi sonunda hak ettiği egemenliği kazanmıştır. 

Türk Ulusunun önderi Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk'ü, Birinci Meclisimizin kɑhrɑmɑn üyelerini ve bu uğurdɑ cɑnlɑrını ortɑyɑ koyɑn şehit ve gɑzilerimizi sɑygı ve rɑhmetle ɑnıyoruz.

 

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

 

Nis

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile düzenlenen 7. Bilim ve Fikir Festivali ön değerlendirme sonuçlarına göre 8 projemiz sunum yapmaya hak kazanmıştır.

 

Nis

Mrt

TÜBİTAK 2021 Yılı Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölgesi Sergisine Katılacak projeler belli oldu. Sonuçlara göre okulumuzdan başvurusu yapılan projeler arasından 5 proje bölge sergisine katılmaya hak kazandı.

Mrt

Mrt

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

Mrt

Covid-19 salgını sebebiyle okullar arası faaliyetlerin yüz yüze yapılamamasından ötürü İstanbul geneli lise öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen "İstanbul Okullar Arası Online Satranç Turnuvası" sonuçlarına göre okulumuz dereceye girdi. 

Mrt

İstanbul Atatürk Fen Lisesi, MEB ve TSE işbirliğinde hazırlanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önlene Kılavuzuna uygun olduğundan, MEB Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından OKULUM TEMİZ BELGESİ almıştır.

Ara

Türkiye'nin ilk ve tek LEED Platinum sertifikalı okulu olduk.

Ara

 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 1'inci aşama sınavı sonuçları belli oldu. Bu sonuçlara göre farklı branşlarda toplam 38 öğrencimiz 2'inci aşama sınavına girmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ara

The 4th Belt and Road Teenager Maker Camp and Teacher Workshop - CHINA

(4. Kuşak Yol ve Gençlik Kampı ve Öğretmen Çalıştayı)

Kas

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde geleceğimizi inşa eden tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Kas

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğünün 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle düzenlediği yarışmalarda, okulumuz 9F sınıfı öğrencisi Arda Yusuf YILMAZ "Atatürk'e Mektup" dalında ilçe 1.si olmuştur. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Mücadelemizin Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir."
Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İAFL bahçesinde yapılan törenle anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı''nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, Atatürk'e dair anı anlatıldı, şiirler okundu. İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü münasebetiyle  düzenlenen yarışmada ilçe 1.si olan öğrencimiz Arda Yusuf YILMAZ Atatürk'e Mektup"unu okudu  ve tören  sona erdi.