T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Eyl

Ock

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası 1371 sporcunun katılımı ile Konya Selçuklu Kongre Merkezinde 7-18 yaş aralığında 24 kategoride gerçekleştirilmiştir.  Öğrencimiz Seha  Çalışkan 15 yaş genel kategorisinde 7 maç sonucunda almış olduğu 6 puan ile Türkiye 2.'si olup milli takıma girmeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz 2022 Kasım ayında ülkemizde yapılacak Avrupa yaş gruplarında ülkemizi temsil edecektir. Kendisine başarılar dileriz.

Ock

Öğrencilerimizden Ece Aleyna ÖZTÜRK  Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen 2022 Salon Milli Takım Seçme Yarışmasında Türkiye 1.'si olmuştur. Öğrencimiz şubat ayında Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir.

Öğrencimizi tebrik eder, Avrupa Şamsiyonasında başarılar dileriz.

Ock

İstanbul Atatürk Fen Lisesi olarak, yeni yıla yeni umutlarla başlamak için zeytin ve limon fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Umutlarımızla birlikte yeşersinler...

Ock

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hayata geçirilen Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi kapsamında organize edilen İstanbul Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni gerçekleşti. Törende okulumuzdan toplamda 14 öğrencimiz madalya aldı.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ara

eTwinning projemiz Planet B? kapsamında Küresel Isınma Webinarına katıldık. Fransız ortağımız Collège et Lycée Saint Guilhem tarafından organize edilen webinarda SANAE enstitüsünden Jean Gasse çok bilgilendirici bir sunumla bizleri iklim değişikliği hakkında bilgilendirdi.

Ara

İspanya, Yunanistan, Litvanya ve Türkiye'den liseler olarak oluşturduğumuz bu projede amacımız STEAM ve Leonardo da Vinci'yi ilişkilendirmektir.

Ara

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Bilim Olimpiyatları yarışmalarında 42 öğrencimiz 1. aşamayı geçerek 2. aşama sınavlarına girmeye hak kazandılar.

Ara

İAFL olarak öğrencilerimizle proje kapsamında okuma saatinde okuma etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz proje için okudukları İntibah, İstanbul'da Yaşama Sanatı, İstanbul Hatırası, Sinekli Bakkal, Mai ve Siyah, Eylül  gibi kitapları; tahlil ederek anlattılar. Ayrıca bu eserlere ait seçkiler ve görseller, yapılacak pano düzenlemesi için hazırlandı.

Ara

Okulumuz Medeniyet ve Değerler Kulübü öğrencilerinden Onur Eren ve  Muhammed Başar isimli öğrencilerimiz 9. Sınıf öğrencilerimize 'Sorumluluk ve Saygı' konulu seminer verdiler.

Kas

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun...

Okulumuzda öğretmenler gününü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu törenle kutladık.

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Kadıköy ilçesi genelinde bulunan lise öğrencilerine yönelik yapılan mektup yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Günce Çaparkaya ilçe birincisi olmuştur.  Öğrencimiz ödülünü, düzenlenen ilçe töreninde Kadıköy Kaymakamı Sayn Dr. Mustafa ÖZARSLAN'dan almıştır. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Kas

Cumhuriyetimizin mimarı önderimiz Atatürk'ü, ölümünün 83.yıldönümünde okulumuzun konferans salonunda yapılan bir törenle andık. 

Kas

9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak Gezi Kulübü faaliyetleri kapsamında ülkemizdeki tarihi ve coğrafik yerleri yerinde gözlemlemek amacıyla  6-7 Kasım 2021 tarihlerinde İzmir Efes Antik Kenti, Şirince Köyü ve Pamukkale Travertenleri Gezisi düzenlendi.

Kas

Okulumuz mezunlarından Hasan Vural, Boston Scientific STEM (Science Technology Engineering Maths) adına, öğrendiğimize beyin ve kalp teknolojileri üzerine eğitim vermiştir.  Kendisine okulumuz öğrencileri adına teşekkür ediyoruz