T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Eyl

Ekm

eTwinning kapsamında İtalya, İspanya, Fransa ve Yunanistan'dan ortaklarımızla birlikte yürüteceğimiz PLAN(ET) B? adlı projemiz onaylandı. Öğrencilerimiz çevre meselelerini çeşitli ülkelerden akranları ile birlikte ele alarak sürdürülebilir bir gelecek için çeşitli çalışmalar gerçekleştirecekler. 

Ekm

Ekm

Ekm

Eyl

TÜBİTAK-TEKNOFEST işbirliği ile Bursa'da  düzenlenen Liseler Arası IHA yarışmasının finalinde HAZERFEN TAKIMI okulumuzu temsilen yarışmaktadır. Takımımıza başarılar dileriz.

Eyl

Eyl

Törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından okul müdürümüz Muzaffer GÜNEŞ'in İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nin gelenekseli haline gelen "Dünyanın en iyi okuluna hoş geldiniz." konuşmasıyla devam etti. 2021 Mezunumuz Ataberk YANAŞIK, İAFL ailesine yeni katılan 9. sınıf öğrencilerimize tecrübe paylaşımında bulunduktan sonra törenimiz; mezunlar derneği başkanımız Prof. Dr. Zerrin PELİN'in konuşmasıyla devam etti. Ardından okulumuz mezunlarından Prof. Dr. Akif TURNA'nın ilk ders anlatımıyla yeni eğitim-öğretim yılımız başlamış oldu.

Ağu

2021 yılı 29. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama sınav sonucuna göre, 6 öğrencimiz matematikten, 5 öğrencimiz kimyadan, 2 öğrencimiz biyolojiden, 2 öğrencimiz bilgisayardan ve 1 öğrencimiz fizikten olmak üzere toplam 16 öğrencimiz 2. Aşamaya geçmişlerdir.

 

Haz

Haz

Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 6 madalya kazandık.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Haz

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent YAZICI, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sadık ASLAN,  Kadıköy İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımızı gerçekleştirdik.

Haz

IV. Ulusal Bilim Kampında Okulumuz öğrencilerinden; Elif OKUMUŞ ve Sera ERGİN, Biyoloji Öğretmenimiz Sezgin EROL danışmanlığında, Mikro ve Nanoteknoloji alanında yaptıkları çalışmayla Türkiye birincisi olmuştur.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Haz

Okulumuz öğrencilerinden Berk Sel ve Melek Güngör gösterdikleri üstün başarı neticesinde TÜBİTAK Ulusal Matematik Olimpiyatı Milli Takımına girdiler.

Öğrencilerimizi ve dannışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Haz

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi işbirliği protokolü ile bu sene 7.'si düzenlenen 7.Bilim ve Fikir Festivalinde 2 tane birincilik, 2 tane ikincilik ve 4 tane mansiyon ödülü olmak üzere toplamda 8 derece elde ettik. 

Projeleriyle dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi rebrik eder başarılarının devamını dileriz.