T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Haz

Uluslararası proje yarışmalarında ödül alan okulumuz İstanbul Atatürk Fen Lisesi öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve Okul Yönetimini İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül makamında kabul ederek kendilerine öğrencilerimiz başarı kazandıkları projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Bizleri kabul ettiği için Sayın Valimize İstanbul Atatürk Fen Lisesi Ailesi adına saygılarımızı arz ederiz.

Haz

Erasmus+ projemiz DESIBOOK- A Digital Bridge of books for environment, sustainability and inclusion kapsamında 12 Haziran’da okulumuz evsahipliğinde Uluslararası Yaygınlaştırma Etkinliği düzenledik. Italya, Ispanya, Yunanistan ve Bulgaristan’dan proje ortağı katılımcılarımızın yanı sıra etkinliğimize İstanbul’un çeşitli okullarından gelen müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlerimiz ile okulumuz mezunu yazarlarımız ve velilerimiz katıldı.  Projemizin tanıtımı ve proje çıktılarımızın paylaşımını içeren çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik, konuyla ilgili aktörlerle paylaşımlarda bulunduk.

Haz

TÜBİTAK Fen Lisesi tarafından ulusal çapta bu yıl ikincisi düzenlenen Matematik Yarışmasına iki öğrencimiz ile katıldık.

8 Haziran 2024 tarihinde Gebze TÜBİTAK Yerleşkesinde bulunan Tübitak Fen Lisesinde yapılan yarışmanın ödül töreni 9 Haziran 2024 tarihinde düzenlendi. 

Öğrencilerimizden Ahmet Kerem Kaya altın madalya ve Emir Ata Türk gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. Takım halinde ise yarışmaya katılan tüm okullar içinde birincilik ödülünü almaya hak kazandık. Öğrencilerimize ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal takdim etmiştir.

Matematik zümremizi ve  ödül alan öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen Antalya Matematik Olimpiyatları bu yıl Uluslararası düzeyde gerçekleştirildi. Türkiye, Azerbaycan, Sri Lanka, Çin, Bulgaristan, Endonezya, Kazakistan ve Kırgızistan olmak üzere toplam 8 ülkeden öğrencilerin ter döktüğü yarışma 12 Mayıs 2024 tarihinde 16 farklı il merkezinde gerçekleştirildi.

Haz

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2. aşama sonuçlarına göre 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazandık. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Haz

Okulumuz Ümmehan Elginkan Kız Öğrenci Pansiyonu'muz ve yemekhanemizin yapımı konusunda okulumuza bağışta bulunmuş ECA Elginkan Vakfı yöneticilerini okul idarecilerimiz, okul aile birliği başkanımız ve öğrencilerimizle ziyaret edip pansiyon ve yemekhane hakkında bilgilendirme yaptık. Misafirperverlikleri ve destekleri için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Haz

9. Bilim Fikir Festivalinde öğrencilerimiz Rüzgar Pars Suözü ve Efe Noyan Açıkgöz'ün danışman öğretmenleri Vedat Şahin rehberliğinde hazırladıkları "Yaşama Yol Ver" isimli projeleri jüri özel ödülüne layık görüldü.

Haz

İstanbul Atatürk Fen Lisesi olarak 3 Bölge Birincisi proje ile katıldığımız TÜBİTAK Türkiye Finalinden Bir Üçüncülük ve Bir Teşvik ödülü ile döndük. 

Haz

stanbul'un fethinin 571.yıldönümü, okulumuz konferans salonunda yapılan törenle çoşkuyla kutlandı. Tören açılış, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma, sinevizyon gösterisi, Fetih şiiri, röportaj, fetihle ilgili anekdot ve anıların anlatımıyla devam etti. Medeniyetimize ilham veren  Fatih Sultan Mehmet ve kahraman ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

May

Öğrencilerimizin meslek ve kariyer gelişimlerini desteklemek, farklı kariyer seçenekleri hakkında geniş bir bakış açısı sunmak, üniversiteleri ve bölümleri öğrencilerimize tanıtmak amacıyla okulumuzda ‘’ İAFL Kariyer Günleri ‘’ gerçekleştirilmiştir.

Haz

Robotik Ekibimiz 9077 The Crown ABD Houston Şampiyonasına Katılım Gösterdi

May

Erasmus+ Projemiz kapsamında bir etkinliğimizi daha geride bırakıyoruz. 12-18 Mayıs tarihleri arasinda Finlandiya’da gerceklestirilen etkinligimize İngilizce öğretmenlerimiz Filiz Sekreter ve Gülay Ertaş ile müdür yardımcılarımız Volkan Demir ve Vedat Şahin eşlik ettiler.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105.yıl dönümü tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

May

ABD'nin Kaliforniya eyaleti Los Angeles şehrinde düzenlenen 60 ülkeden 1.600'den fazla projenin yarıştığı Uluslararası Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması'na 12. Sınıf öğrencilerimiz Muhammet Başar Özcan, Burak Eren Demir ve Salih Çelik katıldı.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul Anadolu Lisesi'nin İstanbul ili genelinde düzenlemiş olduğu resim yarışmasında  9/B Sınıfı öğrencimiz Elif Atlas il birincisi olmuştur. Öğrencimizi tebrik ederiz.