T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Ara

Başta robotik olmak üzere teknoloji ve bilim alanlarında Türkiye çapında projeler üretmeyi hedefleyen The Crown 9077 takımımız Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali KOÇ'u ziyaret etti. Ekibimiz başarılarını, çalışmalarını ve hedeflerini anlatma fırsatı buldular. Değerli vaktini ayırarak öğrencilerimizi ağırlayan Sayın Ali Koç'a teşekkür ederiz. 

Ara

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında "Buğday Tanesi" filmini izledik. Filmin senaristi İstanbul Milletvekili Av. Serkan Bayram ile söyleşi gerçekleştirdik. 

Ara

9. Sınıf öğrencimiz Kerem Gelir Türkiye 28. Zeka Oyunları yarışmasında 4. olmuştur. 

Kas

11. sınıf öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu programla öğretmenler gününü kutladık.

Kas

Erasmus+ kapsamında KA1 öğrenci hareketliliği proje ortaklığıyla Yunanistan’ın Selanik kentinden gelen öğrenci ve öğretmenleri okulumuzda ağırladık.  Kültürlerarası öğrenme dolu bu haftada aynı zamanda ekolojik ve sürdürülebilir yaşam ve STEAM çalışmaları yaptık. Okulumuzun, İstanbul’un ve kültürümüzün tanıtıldığı bu haftadan kareler…

Kas

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası münasebetiyle düzenlediği "Atatürk’ü Anlamak" konulu mektup yarışmasında HazE sınıfı öğrencisi, İsmet Yiğit VİRDİL 3.olmuştur. Öğrencimizi ve danışman öğretmeni Işık Emel YENGİN'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuz konferans salonunda tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla Atamızı sevgi, saygı ve özlemle andık. Törende günün anlam ve önemini belirten öğrenci ve öğretmen konuşmalarından sonra, okul koromuz Atatürk'ün sevdiği türküleri seslendirdi.

Kas

Meslek Seçimi ve Kariyer Belirleme Çalışmaları kapsamında 11. Sınıf öğrencilerimiz ile Boğaziçi Üniversitesi Gezisi gerçekleştirdik.

Ekm

Cumhuriyetimizin 100.yılı, İAFL Kültür Merkezi’nde coşkulu bir törenle kutlandı. 

Ekm

Resim ve Fotoğrafçılık Kulübümüz öğrencileri Cumhuriyetimizin 100. Yılı için yoğun bir şekilde üstünde çalıştıkları çalışmalarını tamamladılar. 

Ekm

Müzik kulübü öğrencilerimiz “Cumhuriyetin 100. Yılı” kutlama etkinlikleri kapsamında bu yılın ilk Lobi Dinletisini üç gün olarak gerçekleştirdi.

 

Ekm

Erasmus+ KA220 kapsamında yürüttüğümüz projemiz DESİBOOK için ikinci öğretmen toplantısını Yunanistan’ın Katerini kentinde gerçekleştirdik. Toplantıya müdür baş yardımcımız Metin Toprak, proje koordinatörü öğretmenlerimiz Filiz Sekreter ve Nüket Aksu Güngör katıldılar. 

 

Ekm

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirdiği KODELİG'23 Siber Güvenlik Bayrağı Yakala (CTF) yarışmasına ön eleme sınavında başarılı olup yarışmaya katılım hakkı elde eden 7 öğrencimiz ile katıldık.

Ekm

Bakanlığımızın; "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlatılmış olduğu, ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla yürütülen "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende"ana projesi kapsamında öğrenci ve velilerimize eğitim verilmiştir. 

Ekm

Kadıköy İlçesi 100. yıl Cumhuriyet kupası Masa Tenisi turnuvalarında Teoman Çepikkurt, Ahmet Talha Güngör, Efe Noyan Açıkgöz, Halil Dinç’ten oluşan erkek Masa Tenis takımımız 3. olmuştur. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Sezgin Albayrak'ı kutlar başarılarının devamını dileriz.