T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Kas

9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak Gezi Kulübü faaliyetleri kapsamında ülkemizdeki tarihi ve coğrafik yerleri yerinde gözlemlemek amacıyla  6-7 Kasım 2021 tarihlerinde İzmir Efes Antik Kenti, Şirince Köyü ve Pamukkale Travertenleri Gezisi düzenlendi.

Kas

Okulumuz mezunlarından Hasan Vural, Boston Scientific STEM (Science Technology Engineering Maths) adına, öğrendiğimize beyin ve kalp teknolojileri üzerine eğitim vermiştir.  Kendisine okulumuz öğrencileri adına teşekkür ediyoruz

Kas

Yazılım Kulübü ve eTwinning projesi Plan(et)B? ekibimiz işbirliğiyle "Code For Environment-Çevre için Kodla" dedik ve Avrupa Kod Haftası kapsamında etkinliğimizi gerçekleştirdik. 

Ekm

Cumhuriyetimizin 98.kuruluş yıldönümü münasebetiyle öğrencilerimiz tarafından hazırlanan program, okulumuzun konferans salonunda sergilendi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, oratoryo ve koronun seslendirdiği marşlarla renkli bir şekilde kutlandı.Bu bağlamda, etkinlikte görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ediyor; bayramınızı bir kez  daha içtenlikle kutluyoruz.

Ekm

12. Sınıf Biyoloji dersi Bitki Biyolojisi ünitesi kapsamında biyoloji zümre öğretmenleri tarafından Sarıyer'de bulunan Atatürk Arboretumuna Gezi düzenlendi.

Ekm

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 7. Bilim ve Fikir Festivali ödülleri sahiplerini buldu. Bu kapsamda okulumuzdan yarışmaya katılan 5 projemizin 5'i de ödül aldı. Fen ve Teknoloji alanında 1.'lik, 2.'lik ödülü ve 2 tane mansiyon ödülü alınırken, Sağlık Bilimleri alanında 1 mansiyon ödülü aldık.

  • Birinci olan proje için öğrencilere 6000TL, danışman öğretmene 3000TL para ödülü,
  • İkinci olan proje için öğrencilere 4000TL, danışman öğretmene 2000TL para ödülü,
  • Mansiyon ödülü alan projeler için öğrencilere 500TL, danışman öğretmene 250TL para ödülü verildi.

Projeleri gerçekleştiren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimiz Mehmet Durmuş, Sezgin Erol, Ferda Kurnaz Karagöz'ü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Ekm

Ekm

Eyl

TÜBİTAK-TEKNOFEST işbirliği ile Bursa'da  düzenlenen Liseler Arası IHA yarışmasının finalinde HAZERFEN TAKIMI okulumuzu temsilen yarışmaktadır. Takımımıza başarılar dileriz.

Ağu

2021 yılı 29. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 1. Aşama sınav sonucuna göre, 6 öğrencimiz matematikten, 5 öğrencimiz kimyadan, 2 öğrencimiz biyolojiden, 2 öğrencimiz bilgisayardan ve 1 öğrencimiz fizikten olmak üzere toplam 16 öğrencimiz 2. Aşamaya geçmişlerdir.

 

Haz

Haz

Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 6 madalya kazandık.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Haz

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent YAZICI, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sadık ASLAN,  Kadıköy İlçe Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımızı gerçekleştirdik.

Haz

IV. Ulusal Bilim Kampında Okulumuz öğrencilerinden; Elif OKUMUŞ ve Sera ERGİN, Biyoloji Öğretmenimiz Sezgin EROL danışmanlığında, Mikro ve Nanoteknoloji alanında yaptıkları çalışmayla Türkiye birincisi olmuştur.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.