T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Haz

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında İngilizce Hazırlık Sınıfımız Açılıyor.

Her geçen sene başarılarının üstüne nice başarılar ekleyerek Türkiye'nin geleceği gençlerimizin yetişmesinde öncü olan İstanbul Atatürk Fen Lisesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Hazırlık+4 Yıl şeklinde eğitim öğretime devam edecektir.

Haz

Bu yıl 53.'sü düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ödül Törenine damga vurduk. Ankara sergisine katılmaya hak kazanan iki projemizde de derece elde ettik. 

Haz

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. İstanbul Bilim Olimpiyatlarında (İSBO) okulumuz temel bilimlerde toplam 14 madalya almıştır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

 

Haz

Görsel Sanatlar Atölyesi Sene Sonu Resim Sergisi 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı yağlı boya, sulu boya, karakalem, kuruboya, pilot kalem ve çeşitli resim tekniklerinden oluşmaktadır. Öğrencilerimizin yaptığı birbirinden başarılı resim çalışmaları sergide yer aldı.

Emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimiz Zehra Seçil Duymaz'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Bu yıl ondördücüsü Şanlıurfa'da düzenlenen Uluslarası MEB Robot yarışmalarına katıldık. İlk defa katıldığımız yarışmalarda 5 farklı kategoride öğrencilerimiz Poyraz Doğan, Fırat Eren Yakut, Ferhat Giritli, Ahmet Furkan Morkoç, Salih Çelik, Burak Eren Demir ve Muhammet Başar Özcan okulumuzu başarıyla temsil ettiler. 

Haz

8-9 Haziran 2022 tarihlerinde GALATASARAY LİSESİ 10.MEKTEB-İ SULTANİ LİSELERARASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASINDA Okul takımımı 3. oldu. Ayrıca bireyselde Seha Çalışkan 1. Masada 1. oldu.

Öğrencilerimiz Levent Karapınar, Baran Berk, Seha Çalışkan, Kerem Mert ve danışman öğretmenimiz Aynur Top'u tebrik ederiz.

Haz

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öncü Kadıköy 2022 Proje Sergisi"nde seçilen projelerimiz sergilendi...

Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

May

İstanbul'un fethinin 569.yıldönümü, okulumuz konferans salonunda yapılan törenle çoşkuyla kutlandı. Tören açılış, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma, sinevizyon gösterisi, İstanbul şiiri, fetihle ilgili anekdot ve anıların anlatımıyla devam etti. Okul orkestrasının seslendirdiği İstanbul şarkıları ile tören sona erdi. Medeniyetimize ilham veren  Fatih Sultan Mehmet ve kahraman ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

May

Siber güvenlik alanında düzenlenen Liseler Arası Bayrağı Yakala yarışmasında öğrencilerimiz, Mustafa Tahsin ALPAYDIN, İbrahim Utku DERMAN ve Özge Arya YAŞAR dördüncü olmuştur.  Kendilerini tebrik ediyoruz.

May

16 Mayıs 2022 tarihinde Fenerbahçe Dereağzı Spor Tesislerinde düzenlenen  Gençlik Koşusu Atletizm Yarışmalarında Sencer DEMİR, Kerem ASLAN, İsmail Berat SÖNMEZ, Mert YILMAZ, Teoman ÇEPİKKURT ve Alperen GÜLCEMAL'dan oluşan erkek okul takımımız Genç Erkekler kategorisinde  takım halinda 2. oldu. Ayni yarışmada ferdi sıralamada öğrencimiz Sencer DEMİR 3. olarak madalya kazandı.

Meltem ÇİÇEK, Alara KARAGÖBEK, Eylül Uyanış YILMAZ ve Esma Bahire TAŞ'dan oluşan kız atletizm takımımız 3. olarak okulumuza kupa kazandırdı. Öğrencilerimizi gösterdikleri başarılarından dolayı kutlarız. Beden Eğitimi öğretmenimiz Sezgin ALBAYRAK'a teşekkür ederiz.

May

Okulumuz evsahipliğinde Erasmus+ Öğrenci Değişimi etkinliğimizi çeşitli etkinliklerle tamamladık.

May

Okulumuz 9/A sınıfı öğrencileri Ali Haktan YAPICI, Nisanur TOKLU, Zeren TERZİOĞLU, Deniz BÜLBÜL, Beyza BAŞARAN, Melih Fazıl KİRİK, Hamza KARAASLAN, Tahsin ALPAYDIN, hiçbir engelin başarmaya engel olmadığını gösteren etkinlikte okulumuza yakışır şekilde yerini aldı. Etkinliğe katılan öğrencilerimize ve danışman öğretmenimiz Sezgin ALBAYRAK'a teşekkür ediyoruz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı, okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz programla kutladık.Program; saygı duruşu, İstiklal Marşı, gençlik adına öğrenci konuşması, kurtuluş süreci sunumu ve müzik etkinlikleriyle tamamlandı.Bu anlamda 103.zafer yılında, vatan kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle yad ederken hepimizin bu gururlu gününü içtenlikle kutluyoruz.

May

İAFL Bilim Olimpiyatları kapsamında yapılan Ortaokul Öğrencileri Arası 1. Matematik Yarışması, Lise Öğrencileri Arası 3. Fen Bilimleri Yarışması ve Lise Öğrencileri Arası 4. Matematik Yarışmasının ödül töreni 14 Mayıs 2022 cumartesi günü okulumuzda gerçekleşti ve madalyalar sahiplerini buldu.

May

Üsküdar Üniversitesi 8. Bilim ve Fikir Festivali'nde yarışan projelerimizden danışmanlığını Kimya Öğretmenimiz Mehmet Durmuş'un yürüttüğü Muhammet Başar Özcan, Salih Çelik, Burak Eren Demir adlı öğrencilerimizin gerçekleştirdiği "Görüntü İşleme ile Ekosistemi Koru" adlı proje Fen ve Teknoloji alanında 1.lik ödülü almıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.