T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Ock

İSBO 1. aşama sonuçları belli oldu. Sonuçlara göre toplamda 22 öğrencimiz İSBO 2. Aşama sınavına girmeye hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ock

Anadolu Gençlik Vakfı'nın düzenlemiş olduğu Siyer-i Nebi yarışmasında okulumuz hazırlık sınıfı öğrencilerinden Mehmet Esat Gürelli Kadıköy ilçesinde birinci olmuştur. Ayrıca, 11. sınıf öğrencilerimizden Türker Esendemir üçüncü, Arif Erdem Gürbüz dokuzuncu, Reyyan Miraç Aydın ise on dördüncü olarak ilçe genelinde dereceye girmişlerdir. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Ara

Bakanlığımızın "Dilimiz Zenginliğimiz" projesi kapsamında Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Mesut Şen ile söyleşi gerçekleştirdik. 

Ara

Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştirdi. 

Ara

Ara

IAFL Kütüphanecilik Kulübü, Münazara Kulübü ve Rehberlik Servisi iş birliğiyle 14 Aralık'ta okul kütüphanesinde, "Kitap Buluşması" etkinliği yapıldı. Etkinlikte, Peyami SAFA'nın "Dokuzuncu Hariciye Koğuşu" adlı eseri üzerinde konuşuldu. Eserin dili, eserdeki edebi akımlar, eserde ele alınan konular, eserdeki karakterler, değerler, o dönem yaşayış tarzı, sosyal ve tarihi gerçeklikler, eserin yazarın hayatı ile İlişkisi gibi konular ile ilgili fikir paylaşımında bulunuldu.

Ara

Başta robotik olmak üzere teknoloji ve bilim alanlarında Türkiye çapında projeler üretmeyi hedefleyen The Crown 9077 takımımız Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali KOÇ'u ziyaret etti. Ekibimiz başarılarını, çalışmalarını ve hedeflerini anlatma fırsatı buldular. Değerli vaktini ayırarak öğrencilerimizi ağırlayan Sayın Ali Koç'a teşekkür ederiz. 

Ara

İlçemizde düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Yakan Top Turnuvasında öğrencilerimiz Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorilerinde İlçe 2.si olmuştur

Ara

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında "Buğday Tanesi" filmini izledik. Filmin senaristi İstanbul Milletvekili Av. Serkan Bayram ile söyleşi gerçekleştirdik. 

Ara

9. Sınıf öğrencimiz Kerem Gelir Türkiye 28. Zeka Oyunları yarışmasında 4. olmuştur. 

Kas

11. sınıf öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu programla öğretmenler gününü kutladık.

Kas

Erasmus+ kapsamında KA1 öğrenci hareketliliği proje ortaklığıyla Yunanistan’ın Selanik kentinden gelen öğrenci ve öğretmenleri okulumuzda ağırladık.  Kültürlerarası öğrenme dolu bu haftada aynı zamanda ekolojik ve sürdürülebilir yaşam ve STEAM çalışmaları yaptık. Okulumuzun, İstanbul’un ve kültürümüzün tanıtıldığı bu haftadan kareler…

Kas

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası münasebetiyle düzenlediği "Atatürk’ü Anlamak" konulu mektup yarışmasında HazE sınıfı öğrencisi, İsmet Yiğit VİRDİL 3.olmuştur. Öğrencimizi ve danışman öğretmeni Işık Emel YENGİN'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuz konferans salonunda tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla Atamızı sevgi, saygı ve özlemle andık. Törende günün anlam ve önemini belirten öğrenci ve öğretmen konuşmalarından sonra, okul koromuz Atatürk'ün sevdiği türküleri seslendirdi.

Kas

Meslek Seçimi ve Kariyer Belirleme Çalışmaları kapsamında 11. Sınıf öğrencilerimiz ile Boğaziçi Üniversitesi Gezisi gerçekleştirdik.