T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Haz

Okulumuz öğrencilerinden Berk Sel ve Melek Güngör gösterdikleri üstün başarı neticesinde TÜBİTAK Ulusal Matematik Olimpiyatı Milli Takımına girdiler.

Öğrencilerimizi ve dannışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Haz

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi işbirliği protokolü ile bu sene 7.'si düzenlenen 7.Bilim ve Fikir Festivalinde 2 tane birincilik, 2 tane ikincilik ve 4 tane mansiyon ödülü olmak üzere toplamda 8 derece elde ettik. 

Projeleriyle dereceye giren öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi rebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Haz

TÜBİTAK Biyoloji Bilim Olimpiyatları'nda öğrencilerimizden Cem Tatar gümüş madalya kazanmıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


Haz

TÜBiTAK Kimya Bilim Olimpiyatları'nda öğrencilerimizden Ahmet Berat Şahin gümüş madalya, İrem Öztürk ise bronz madalya almıştır.

Öğrencilermizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haz

Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı 1. Aşama Sınavı'nda öğrencimiz Muharrem Eren KESİM Türkiye birincisi olmuştur. Toplamda 16 öğrencimiz 2.aşamaya geçmeye hak kazanmıştır.

Haz

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK'un davetlisi olarak ülkemizde bulunan Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Mila CAROVSKA ve beraberindeki heyet okulumuzu ziyaret etti. 

Okulumuzda, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Mila CAROVSKA ve beraberindekilere Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut ÖZER eşlik ettiler. Türkiye'de kamu kurumlarında tek LEED Platium sertifikalı okulumuzdaki temaslarında eğitimin dijitalleşmesi ve bilimsel araştırmalar alanında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut ÖZER'den bilgiler aldı. 

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı Mila CAROVSKA ve beraberindeki heyete, okulumuzda inecelemelerde  heyete eşilik eden Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Mahmut ÖZER'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

May

May

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 1.Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışmasına okulumuz öğrencilerinden Elif Okumuş ve Elif Özkasapoğlu "Hindi Kemiğinden Biyouyumlu Kemik Dokusu" konusu ile faydalı model alanından başvuru yapmıştır. 

Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Nis

23 Nisan, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir. Türk Milleti, büyük bir azimle sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesi sonunda hak ettiği egemenliği kazanmıştır. 

Türk Ulusunun önderi Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk'ü, Birinci Meclisimizin kɑhrɑmɑn üyelerini ve bu uğurdɑ cɑnlɑrını ortɑyɑ koyɑn şehit ve gɑzilerimizi sɑygı ve rɑhmetle ɑnıyoruz.

 

"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

 

Nis

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliği ile düzenlenen 7. Bilim ve Fikir Festivali ön değerlendirme sonuçlarına göre 8 projemiz sunum yapmaya hak kazanmıştır.

 

Nis

Mrt

TÜBİTAK 2021 Yılı Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölgesi Sergisine Katılacak projeler belli oldu. Sonuçlara göre okulumuzdan başvurusu yapılan projeler arasından 5 proje bölge sergisine katılmaya hak kazandı.

Mrt

Mrt

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

Mrt

Covid-19 salgını sebebiyle okullar arası faaliyetlerin yüz yüze yapılamamasından ötürü İstanbul geneli lise öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen "İstanbul Okullar Arası Online Satranç Turnuvası" sonuçlarına göre okulumuz dereceye girdi.