T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

May

10 Mayıs 2022, İstanbul Atatürk Fen Lisesi Bahçesinde gerçekleşen YÖREFEST e dair...

 

May

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında öğrencilerimiz tarafından hazırlanan birçok araştırma ve tasarım projesi sergilendi. 

May

Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında okulumuz öğrencileri büyük başarı sergiledi. Birinci aşama sınavını geçen 17 öğrencimizden 9 tanesi madalya kazandı. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Ahmet Selim Kerçin, Ufuk Akcakaya ve İbrahim Ekinözü'nü tebrik ediyor başarılarının  devamını diliyoruz.

May

KGL 2022 - Uluslararası Dil Olimpiyatarında öğrencimiz Leylanur Simavlı Türkiye Birinciliği derecesi elde ederek Eyül 2022'de Selanik'te gerçekleştirilecek Dünya Finaline okulumuzu ve ülkemizi temsilen katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

May

Planet(B)? proje ekibimiz Gambiya'dan Malang Sambou ile bir web söyleşisine katıldı.  Yenilenebilir enerji uzmanı Malang Sambou ülkesinde yürüttüğü çeşitli projelerle iklim değişikliği ile mücadelede öncü bir isim olmuştur. Ekim 2021'de gerçekleştirilen COP26 İklim Değişikliği Zirvesinde ülkesini temsilen yer alan Manag Sambou deneyimlerini ve çalışmalarını eTwinning projemize misafir olarak öğrencilerimizle de paylaştı.

May

Öğrencilerimizle eTwinning Plan(et)B? projesi ve Çevre Kulübü olarak İklim Okuryazarlığı eğitimine katıldık. Müze Gazhane'de Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Erasmus Projesi kapsamında düzenlenen eğitimde öğrencilerimiz çeşitli oyun ve etkinliklerle iklim değişikliğine ilişkin bilgilerini derinleştirdiler, okul eylem planı oluşturarak iklim değişikliğine karşı çözüm üretmenin bir parçası olmayı deneyimlediler.

May

10D, 10E ve 10F sınıflarından gönüllü öğrencilerimizin organize ettigi Uluslararası İngilizce Günü kutlaması okulumuz konferans salonunda 25.04.2022 Pazartesi günü gerçekleştirilmiştir

Nis

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Kadıköy İlçesi Badminton Kız Müsabakalarında okul takımımız ilçe ikincisi oldu. 

Takım öğrencilerimiz Esma Bahire Taş, Deniz Bülbül, Zeynep Tuana Türkmen ve Ela Yılmaz'ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Danışman öğretmenimiz Aynur Top'a destekleri için teşekkür ederiz.

Nis

Akdeniz Matematik Olimpiyatları  birinci aşama sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre toplamda 18 öğrencimiz ikinci aşamaya geçmeye hak kazandı.

Türkiye genelinde yarışmaya katılan okullar içinde, en fazla öğrencisi ikinci aşamaya geçen okul sıralamasında birinci olduk. Öğrencilerimizi yürekten kutluyor ve tebrik ediyor, ikinci aşama sınavında başarılar diliyoruz.

Bu başarıda büyük emeği olan matematik öğretmenlerimizden Ahmet Selim Kerçin, İbrahim Ekinözü ve Ufuk Akcakaya'ya da teşekkür ediyoruz.

Nis

Kadıköy İlçesi Liseler arası Masa tenisi İlçe Birinciliği müsabakalarında Kerem ARSLAN, Mert BOLAL, İsmail Berat SÖNMEZ, Teoman ÇEPİKKURT, Ahmet Talha GÜNGÖR ve Fatih AKÇA'dan oluşan okul takımımız 2. olmuştur. 1 puan farkla şampiyonluğu kaçıran takımımızı kutlar başarılarının devamını dileriz. Ayrıca turnuvanın ikinci gününde yapılan ferdi maçlarda Teoman ÇEPİKKURT ikincilik elde etmiştir. Danışman öğretmenimiz Sezgin ALBATYRAK'a teşekkür ederiz.

Nis

Projemizin bir diğer etkinliği de birbirinden yaratıcı ve başarılı tasarımlarla tamamlandı. Proje ekibindeki öğrencilerimiz EGG DROP CHALLENGE etkinliğinde çeşitli tasarımlar ve çözümler geliştirerek STEAM çalışmalaırna dahil oldular. Videomuz çok şey anlatıyor...

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle okulumuz konferans salonunda bir tören yapıldı.

Nis

12.Sınıf öğrencimiz Ömer Faruk Sabır, Stanford Üniversitesi'nden kabul mektubu ve tam burs aldı. 

Öğrencimize eğitim hayatında başarılar dileriz. 

Yolun açık olsun Ömer Faruk...

Nis

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Halil İbrahim TOPÇU, Macaristan'da düzenlenen Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatları'nda gösterdiği başarıdan ötürü öğrencimiz Melek GÜNGÖR'ü, danışman öğretmeni Ahmet Selim KERÇİN'i ve okul müdürümüz Muzaffer GÜNEŞ'i  teşekkür belgesi ile taltif etti.

Nis

9B sınıfında, Kütüphaneler Haftası kapsamında, Montaigne'den "okuma" temalı bir deneme okuduk ve deneme üzerinde tartıştık.

Ayrıca "kitap okuma saati" uygulaması yaptık. Okul bahçemizin doyulmaz manzarasının eşliğinde, okul bahçemizde de kitap okuduk. "İnsanın aynası kitaptır." kitaplarla kalmanız dileğiyle.