Coşku, gurur ve emek dolu bir gün…
İstanbul'da bulunan ortaokul öğrencileri 28 Nisan 2024 Pazar günü okulumuzda gerçekleştirilen 3. Ortaokullar Arası Matematik Yarışması'nda bilgilerini yarıştırdı.
27 Nisan 2024 Cumartesi günü Marmara Üniversitesi İbrahim Üzümcü konferans salonunda TEDx Youth IAFL etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Yurtlu öğrencilere yönelik düzenlediğimiz Çanakkale gezimizde bugün, 109 yıl önce çetin olayların ve bir zaferin yaşandığı bölgeyi sevgili öğrencilerimizle gezdik.
IAFL Kütüphanecilik Kulübü, Münazara Kulübü ve Rehberlik Servisi iş birliğiyle 25 Nisan'da okul bahçesinde, "Kitap Buluşması" etkinliği yapıldı.
Şehremini Anadolu Lisesinin düzenlediği münazara turnuvasında, Alihan Sencer Berk finale çıkarak kupa kazanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Erasmus+ Programı kapsamında yürüttüğümüz Desibook projesi ile İtalya ve İspanya’da öğrenci hareketliliğimizi gerçekleştirdik.
Kardeş okulumuz olan Sivaş Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile 06.05.2024 tarihinde eşzamanlı ortak sınav programı gerçekleştirdik.
Hazırlık öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz Boğaz Gezimiz hepimizde çok güzel bir etki bıraktı. Öğrencilerimiz öylesine coşkulu ve istekliydiler ki hepsini bir araya toplayıp anı fotoğrafı almaya bile fırsat olmadı.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Ben Okuyorum İstanbul Okuyor" projesi kapsamında okul kütüphanemizde şair-yazar Hüseyin AKIN'ı ağırlıkladık. Oldukça verimli geçen söyleşi için yazar Hüseyin AKIN'a, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, etkinliğe katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Kardeş okulumuz olan Sivas Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile 03.05.2024 tarihinde eşzamanlı deneme sınavı gerçekleştirdik.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için 9B-9C ve 9D’den gönüllü öğrencilerimizin hazırlayıp 22.04.2024 Pazartesi sunduğu program ile Meclisimizin açılışının 104. yılını kutladık. Hepimizin bayramı kutlu olsun.
Kadıköy Kaymakamı Sayın Muhittin Pamuk'un katılımlarıyla ve bağışçılarımızın desteğiyle okul iftar programımızı gerçekleştirdik.
Mrt
Erasmus+ "STEPS Towards Ecological Planet" projemizin bir adımını daha tamamladık. İngilizce öğretmenlerimiz Filiz Sekreter ile Gülay Ertaş eşliğinde 6 öğrencimiz, projemizin 3. Aşaması olan STEP 3: ACT IN CROATIA etkinliğinde okulumuzu temsil ettiler.
MEB Okul Ortaklığı projesi kapsamında ortak okulumuz olan Sivas Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile rehberlik çalışmaları yürüttük.
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109.yıl dönümü münasebetiyle Kadıköy ilçesi tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında, Hazırlık E sınıfından Ecrin BAYRAKLI 3. olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.