T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Ekm

IAFL Kütüphanecilik Kulübü, Münazara Kulübü ve Rehberlik Servisi iş birliğiyle 19 Ekim'de okul kütüphanesinde, "Kitap Buluşması" etkinliği yapıldı. Etkinlikte, Stefan ZWEİG'in "Satranç" adlı eseri üzerinde konuşuldu. Eserin dili, eserdeki edebi akımlar, eserde ele alınan konular, eserdeki karakterler, değerler, o dönem yaşayış tarzı, sosyal ve tarihi gerçeklikler gibi konular ile ilgili fikir paylaşımında bulunuldu.

Ekm

2022-2023 eğitim öğretim yılı içinde düzenlenen İstanbul Bilim Olimpiyatları ve Kazakistan Zhautykov Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürü Doç.Dr.Murat Mücahit Yentür'ün katılımıyla 9 Ekim 2023 Pazartesi günü Fatih Kültür Sanat Merkezinde ödül töreni yapıldı.

 

Ekm

Erasmus+ projemiz DESIBOOK kapsamında, Erasmus Günleri (Erasmus Days) temalı proje panımuzu hazırlayarak tüm okula projemizi sunduk. İkinci bir etkinlikle ise öğrencilerimiz Türk ve Dünya Edebiyatı roman kahramanları kimliğine bürünerek projemizi arkadaşlarına ve öğretmenlerine tanıttılar.  #erasmusplus #erasmusdays2023

Ekm

Türkiye, Finlandiya, Hırvatistan ve İspanya ortaklığında yürütmekte olduğumuz STEPS Erasmus+ projemizin İstanbul ayağı, İngilizce Öğretmenlerimiz Filiz Sekreter, Gülay Ertaş ve 18 öğrencimizin ev sahipliği ile gerçekleştirildi.

Eyl

Hazırlık Sınıfı öğrencilerimizle hem kaynaşma hem de İstanbul'un tarihi güzelliklerini görme fırsatı bulduğumuz Sultanahmet Turu gerçekleştirdik. 

Eyl

Törenimiz, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından okul müdürümüz Muzaffer GÜNEŞ'in İstanbul Atatürk Fen Lisesinin gelenekseli haline gelen "Dünyanın en iyi okuluna hoş geldiniz." konuşmasıyla devam etti. 2023 mezunumuz Eren KESİM, İAFL ailesine yeni katılan hazırlık sınıfı öğrencilerimize tecrübe paylaşımında bulunduktan sonra törenimiz, öğretmen tanıtımıyla devam etti. Ardından okulumuz rehber öğretmeni Serap Kılınç Özay’ın ilk ders anlatımıyla yeni eğitim-öğretim yılımız coşkulu bir şekilde başlamış oldu.

Eyl

Ağu

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları 2.aşamaya geçen öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Tem

İAFL 2023 YKS Derece Sıralaması

Tem

İsviçre'de düzenlenen 55. Uluslararası Kimya Olimpiyatları'nda okulumuz öğrencisi Mustafa Keskes gümüş madalya almıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

Japonya'da yapılan 64. Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında (IMO 2023), okulumuz öğrencisi Melek GÜNGÖR Dünya 2. olarak gümüş madalya almıştır. Öğrencimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tem

2023 Yılı Mezuniyet Törenimiz 20 Haziran 2023 Salı günü okul yerleşkemizde gerçekleşti.

Tem

Öğrencimiz Erdem Yamalıoğlu uluslararası Biyoloji olimpiyatında gümüş madalya aldı. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik ederiz.

Tem

Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Akif Bera Öçal, Kaan Turgun ve Kemal Yüksek’in hazırladığı danışmanlığını müdür yardımcımız bilişim teknolojileri öğretmeni Volkan Demir’in yaptığı TÜBİTAK projesi “Deprem Eğitim Oyunu” haber kanallarında yayınlandı.

Haz

İstanbul Atatürk Fen Lisesi olarak yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve elde ettiğimiz başarılardan oluşan videomuz