T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

Kas

Okulumuz Astronomi Kulübü öğrencileri 25 Kasım Cuma günü İstanbul Üniversitesi Amatör Astronomlar Kulübünün düzenlediği etkinliğe katıldılar. 

Kas

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun...

Okulumuzda öğretmenler gününü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu törenle kutladık.

Kas

10 Kasım Perşembe günü saat 20.30'da okulumuz erkek ve kız pansiyonlarında, 11 Kasım Cuma günü saat 10.30'da ise okul binamızda deprem tatbikatı gerçekleştirdik.

Kas

Türkiye Cumhuriyet'nin  kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84.yıldönümü münasebetiyle okulumuzun konferans salonunda gerçekleştirilen programda; Ata'mızı  anılarla, şiirlerle, türkülerle bir kez daha saygı rahmet ve minnetle andık.Bu münasebetle, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor; bizlere bıraktığı büyük eserler için Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükranlarımızı sunuyoruz.

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü kapsamında, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Kemal Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Yorulsanız da Beni Takip Edeceksiniz" konulu  mektup yarışmasında Hazırlık B sınıfından Hande KAYIRAN ilçe 1.si olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Türkiye ve Azerbaycan arasında gerçekleştirilen eğitim iş birliği protokolü kapsamında Bakü Milli Eğitim Müdürlüğü'nden okulumuza ziyaret gerçekleştirildi. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sadık ASLAN'ın da katılımıyla gerçekleşen ziyarette, Bakü Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen yetkili kişilere okulumuz tanıtılarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederiz.

Kas

Erasmus+ projemiz "STEPS Towards Ecological Planet" Finlinadiya'da gerçekleştirilen öğretmen toplantısı ile çalışmalarına başladı! 

 

Ekm

Cumhuriyetimizin 99.yılı münasebetiyle Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu "Cumhuriyet" konulu kompozisyon yarışmasında, 10C sınıfı öğrencisi Türker Esendemir  3.olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun. İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ekm

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle Okul Aile Birliğimizin katkılarıyla sınıflar bazında başarı burslarımızı vermeye başladık. Başarı bursları birinciye 1000TL, ikinciye 750TL ve üçüncüye 500TL olmak üzere 1.dönem ve 2. dönem olmak üzere yıl içinde iki defa verilmektedir.

Ekm

Hazırlık Sınıfı öğrencilerimize Proje Hazırlama Teknikleri ile TÜBİTAK 2204 ve diğer proje yarışmalarına başvuru süreçleri hakkında bilgi verildi. Yakın zamanda çeşitli proje yarışmalarında derece elde eden öğrencilerimiz deneyimlerini paylaştılar. 

Ekm

İAFL Sürdürülebilirlik ve Çevre Kulübü olarak; okulumuz kat görevlileri, yemekhane çalışanları ve pansiyon görevlilerine yönelik, 'Atık Yönetimi ve Geri Dönüşüm' konulu bilgilendirme semineri düzenledik.

Ekm

Bu sene  53. üncüsü yapılan TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında, Türkiye 1'incisi ve Türkiye 3'üncüsü olan projeyi yapan öğrencilerimiz Amerikada düzenlenecek ISEF(Intel International Science and Engineering Fair) dünya şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. 

Ekm

6 Ekim İstanbul'un kurtuluşu törenimiz  06/10/2022 tarihinde 8.ders saatinde okulumuz konferans salonunda yapıldı.Tarih öğretmenimiz Tuba YEŞİL  ve Matematik öğretmenimiz Ufuk AKÇAKAYA tarafından hazırlanan törende 11-A ve 11-C sınıfından öğrenciler görev aldılar. Törenmüzik öğretmenimiz Dilek KIZILHAN önderliğindeki okul koromuzun İstanbul şarkıları ile sona erdi.

Ekm

Okulumuz Patent ve İnovasyon Kulübü öğrencileri İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent'e bir inceleme gezisi düzenlediler.

 

İTÜ Çekirdek ve İTÜ Magnet hakkında bilgi alan öğrencilerimiz daha sonra kampüs içindeki kulüp etkinlikleri için kurulan standları dolaştı.