T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Atatürk Fen Lisesi

Haberler

May

IAFL Kütüphanecilik Kulübü, Münazara Kulübü ve Rehberlik Servisi iş birliğiyle 25 Nisan'da okul bahçesinde, "Kitap Buluşması" etkinliği yapıldı. 

May

Şehremini Anadolu Lisesinin düzenlediği münazara turnuvasında, Alihan Sencer Berk finale çıkarak kupa kazanmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Erasmus+ Programı kapsamında yürüttüğümüz Desibook projesi ile İtalya ve İspanya’da öğrenci hareketliliğimizi gerçekleştirdik.

May

Kardeş okulumuz olan Sivaş Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile 06.05.2024 tarihinde eşzamanlı ortak sınav programı gerçekleştirdik.

Nis

Hazırlık öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz Boğaz Gezimiz hepimizde çok güzel bir etki bıraktı.  Öğrencilerimiz öylesine coşkulu ve istekliydiler ki hepsini bir araya toplayıp anı fotoğrafı almaya bile fırsat olmadı.

Mrt

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Ben Okuyorum İstanbul Okuyor" projesi kapsamında okul kütüphanemizde şair-yazar Hüseyin AKIN'ı ağırlıkladık. Oldukça verimli geçen söyleşi için yazar Hüseyin AKIN'a, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, etkinliğe katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

Kardeş okulumuz olan Sivas Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile 03.05.2024 tarihinde eşzamanlı deneme sınavı gerçekleştirdik. 

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için 9B-9C ve 9D’den gönüllü öğrencilerimizin hazırlayıp 22.04.2024 Pazartesi sunduğu program ile Meclisimizin açılışının 104. yılını kutladık. Hepimizin bayramı kutlu olsun.

Mrt

Kadıköy Kaymakamı Sayın Muhittin Pamuk'un katılımlarıyla ve bağışçılarımızın desteğiyle okul iftar programımızı gerçekleştirdik. 

Mrt

Erasmus+ "STEPS Towards Ecological Planet" projemizin bir adımını daha tamamladık. İngilizce öğretmenlerimiz Filiz Sekreter ile Gülay Ertaş eşliğinde 6 öğrencimiz, projemizin 3. Aşaması olan STEP 3: ACT IN CROATIA etkinliğinde okulumuzu temsil ettiler. 

May

MEB Okul Ortaklığı projesi kapsamında ortak okulumuz olan Sivas Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile rehberlik çalışmaları yürüttük.

 

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109.yıl dönümü münasebetiyle Kadıköy ilçesi tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında, Hazırlık E sınıfından Ecrin BAYRAKLI 3. olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finallerinde 3 projemiz birincilik kazanarak Ankara'da Türkiye Finallerinde yarışma hakkı elde etti.

Mrt

Velilerimize yönelik Dr. Gizem Arıkan tarafından  ‘Stresle başa çıkma ve Sınav’ konulu seminer gerçekleştirdik.

Mrt

Okulumuzda 5 Mart 2024 Salı günü, yangın söndürme ve tahliye  tatbikatı yapılmıştır.